واحد یک نیروگاه حرارتی سهند بناب به چرخه تولید بازگشت

واحد یک نیروگاه حرارتی سهند بناب پس از انجام تعمیرات دوره ای به مدار تولید بازگشت.

واحد یک نیروگاه حرارتی سهند بناب پس از 34 روز تلاش شبانه روزی و انجام تعمیرات دوره ای ، توانست با فراهم آوردن شرایط لازم، تولید خود را از سر بگیرد.

مدیر نیروگاه حرارتی سهند بناب در این خصوص گفت: نیروگاه حرارتی سهند بناب یکی از نیروگاه های مهم استان آذربایجانشرقی می باشد که نقش بسزایی در تامین برق مورد نیاز منطقه دارد.

مهندس عباسزاده افزود: تعمیرات دوره ای واحد یک نیروگاه حرارتی سهند بناب طی 34 روز تلاش بی وقفه پرسنل این نیروگاه به پایان رسید.

وی ادامه داد: در طی 34 روز تعمیرات، بسیاری از عملیات های اصلاحی که بیشتر در تعمیرات نیمه اساسی قابل انجام است، صورت گرفت.

وی هدف از انجام تعمیرات دوره ای واحد یک نیروگاه حرارتی سهند بناب را آمادگی برای تولید حداکثری در پیک تابستان 1400 اعلام کرده و گفت: در این تعمیرات که با توجه به نیاز واحد و ایجاد آمادگی لازم نیروگاهی صورت گرفت، شستشوی توربین برای جلوگیری از کاهش تولید در تابستان سال جاری مد نظر بود.

مدیر نیروگاه سهند بناب همچنین به اسیدشویی و تعمیرات گسترده در بویلر واحد یک، خصوصاً کف بویلر و بسیاری از اقدامات تعمیری که برای انجام آنها نیاز به خروج واحد بود، اشاره کرد.

شایان ذکر است، نیروگاه حرارتی سهند بناب با دو واحد تولیدی، از جمله نیروگاه های تحت پوشش شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی می باشد که مجموعاً باظرفیت 650 مگاوات در ساعت، نقش تعیین کننده ای در تامین برق منطقه داشته و در 100 کیلومتری تبریز به شهرستان بناب واقع شده است.