تولید بیش از 803 میلیون کیلووات برق توسط شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی در مردادماه سال جاری

درمردادماه سال جاری بیش از 803 میلیون کیلووات انرژی الکتریکی در نیروگاه های تحت پوشش شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی تولید و به شبکه سراسری برق کشور تحویل شده است.

بنا به گزارش دفتر برنامه ریزی شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی، در مردادماه سال 1400 با تلاش و کوشش پرسنل زحمتکش و متخصص نیروگاه های حرارتی تبریز، حرارتی سهند، گازی صوفیان و گازی تبریز به میزان 803780000 کیلووات انرژی الکتریکی تولید و به شبکه سراسری برق کشور تزریق شده است.

در ادامه گزارش دفتر برنامه ریزی تولید، آمده است: شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی از ابتدای سال جاری تا آخر مرداد ماه، توانسته است 3428854000 کیلووات انرژی الکتریکی تولید کرده و با نگهداری واحد ها و انجام تعمیرات بموقع و سرویس های فنی لازم در خدمتگذاری هر چه بیشتر به مردم شریف ایران اسلامی از بابت تامین برق مورد نیاز نقش بسزایی داشته است.

گفتنی است بدلیل گرمای شدید تابستان امسال و مصرف بیشتر برق در کشور و ثبت رکوردهای مصرف جدید و مشکلات قطعی برق ، همکاران این شرکت تلاش و کوشش مضاعف وجهادی در پایداری تولید و شبکه را ازخود بجای گذاشتند بطوری که اکثر تعمیرات مورد نیاز واحد ها در شرایط گرم واحد و در ساعات شب و روزهای تعطیل و در حداقل زمان ممکن صورت گرفته است.

شایان ذکر است، در مرداد ماه سال جاری، نیروگاه حرارتی تبریز با تولید 414739000 کیلووات ، نیروگاه حرارتی سهند با تولید 347484000 کیلووات  و نیروگاه گازی صوفیان با تولید 41557000 کیلووات انرژی در تولید و تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز منطقه نقش داشته اند.