اخبار

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در نیروگاه حرارتی تبریز

به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس مراسمی در مورخه 04/07/97 با حضور نماینده محترم ولی فقیه در سپاه عاشورا و فرمانده حوزه بسیج شهید باهنر و پیشکسوت دوران جنگ تحمیلی و همکاران شرکت در سالن کنفرانس نیروگاه حرارتی تبریز برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم، مدیر نیروگاه حرارتی تبریز ضمن عرض خیر مقدم خدمت میهمانان و همکاران زحمت کش گفتند: اولین چیزی که در هفته دفاع مقدس درک می شود حس ایثار و مردانگی و پایمردی و از خودگذشتگی شهیدان و دلیر مردان این سرزمین است .

مهندس نیاپاک ابراز امیدواری نمودند :  نه تنها یاد و خاطره این عزیزان از ذهن فراموش نخواهد شد بلکه راه و روش چنین انسانهای وارسته ای که از مملکت خود در دوران سخت جنگ تحمیلی حفاظت کرده و بدون هیچ چشم داشتی، هر چه داشتند در طبق اخلاص نثار کردند را سرمشق و سرلوحه خود باید قرار دهیم تا از جنگ اقتصادی که امروز بر ملت ایران تحمیل شده است با سر بلندی و پیروزمندانه بیرون آییم.

ایشان افزودند : پرسنل خدوم نیروگاه حرارتی تبریز با کار شبانه روزی در سنگر تولید در شرایط بد اقتصادی با همین روحیه جهادی توانسته اند تولید را پایدار نگه دارند و با سر بلندی از عهده سهمیه ای که برای تولید این نیروگاه در نظر گرفته شده بود بیرون بیایند.

جناب سرگرد فرتاش فرمانده حوزه بسیج شهید باهنر نیز که در این مراسم حضور داشتند : ضمن عرض خیر مقدم به حجت الاسلام کاملی فر نماینده محترم ولی فقیه در سپاه عاشورا و پیشکسوت عرصه جهاد حق در برابر باطل حاج آقا قلی پور از زحمات و تلاشهای مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی آقای مهندس معینی که بعنوان مدیری جهادی و پای کار  همیشه در اجرای برنامه های بسیج پیشگام هستند تقدیر و تشکر نمودند.

در پایان حجت الاسلام حاج آقای کاملی فر،  نماینده محترم ولی فقیه در سپاه عاشورا به ایراد سخنرانی پرداخته و ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم گفتند : بسیار خوشحال و خرسند هستم که در جمع با صفا و صمیمی کارکنان نیروگاه حرارتی تبریز حضور دارم و یاد و خاطره رزمندگان دوران دفاع مقدس را گرامی داشتند.

ایشان از حضرت زینب کبری (س) نام برده و افزودند :  در این ایامی که ایام فداکاری و مقاومت و بصیرت افزایی است  باید عرض کنم حضرت زینب در هر زمینه ( عبادت و اطاعت ) ، (ولایت مداری و ولایت پذیری ) ، ( ایستادگی و صبر و تحمل ) برای تمام انسانها سرلوحه و الگو هستند ، بانوی بزرگواری که در کنار تمام مصائبی که با آن مواجه بودند اما ذره ای در روح بلند و استقامت  ایشان تاثیر نداشته و وقتی در حال اسارت به کاخ عبیدالله بن زیاد می رسند پیروزمندانه و سربلند و با صلابت وارد می شوند و ابن زیاد که این وضع برایش قابل تحمل نبود جهت تحقیر ایشان می پرسند کار خدا را با اهل بیت و برادرت چگونه دیدی ؟ و ایشان با شجاعت و صدای بلند فرمودند : ما رایت الا جمیلا     که این پاسخ دندان شکن در تاریخ ثبت و ماندگار شده است که نشان از روحیه بالای آن حضرت دارد.

در ادامه فرمودند : دفاع مقدس نیز نشات گرفته از این مکتب و نهضت اباعبدالله است و در 200 سال گذشته کشور ایران هیچ گاه به این اندازه قدرتمند و محبوب و با صلابت و مستقل و آزاد نبوده است .

همچنین افزودند : در 200 سال گذشته در هر درگیری و حتی در بعضی مواقع بدون جنگ گوشه ای از سرزمین ایران جدا شده است به نحوی که 3.5 میلیون کیلومتر مربع از خاک کشور جدا شده است و تنها مقطعی که علیرغم تحمیل یک جنگ تمام عیار جهانی و حتی طولانی تر از جنگ جهانی اول و دوم حتی یک وجب از خاک ایران جدا نشد در این دوران دفاع مقدس بود که یک افتخار بزرگ برای انقلاب اسلامی است و عصبانیت امروز دشمن نشات گرفته از همین قدرت داخلی و برون مرزی ایران است.

حجت الاسلام کاملی فر ادامه دادند : یکی از تهدیدهایی که در دفاع مقدس توانستیم به فرصت تبدیل کنیم رفع خطر تهدید نظامی برای همیشه از کشورمان بود به طوری که اکنون هیچ کشوری قادر به اقدام نظامی علیه ایران اسلامی نیست و با توجه به ظرفیت ها و امکانات کنونی که قابل مقایسه با دوران جنگ نیست و سرمایه گران بهایی است ، باید دندان لق نگاه به بیرون را بکشیم و با تلاش و مجاهدت و توانمند سازی داخل بتوانیم برای همیشه سایه تهدید تحریم اقتصادی را از ایران دور کنیم و با مدیریت صحیح وضع معیشت مردم را بهبود بخشیم و این شدنی است .

در پایان این مراسم، میهمانان، ضمن حضور در یادمان شهدای نیروگاه حرارتی تبریز و نثار فاتحه بر روح پرفتوح شهدای هشت سال دفاع مقدس، از اتاق فرمان نیروگاه حرارتی تبریز دیدار و به زحمت کشان این عرصه خداقوت گفته و در جریان امر خطیر و زحمات تولید برق قرار گرفتند