اخبار

بازدید مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور از نیروگاه حرارتی تبریز

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور همزمان با دهه مبارک فجر از نیروگاه حرارتی تبریز بازدید بعمل آوردند.

دکتر تقی زاده در، سی و هشتمین سفر استانی خود در استان آذربایجانشرقی، شورای رفاه این استان را در محل سالن کنفرانس نیروگاه حرارتی تبریز تشکیل داد.

در ابتدای این جلسه، مدیرعامل شرکت نیرو آتیه صبا ( مالک نیروگاه حرارتی تبریز) ضمن خوش آمدگویی و تبریک دهه مبارک فجر، گزارشی از روند تولید برق در نیروگاه تبریز ارایه کردند.

دکتر صفرزاده با اشاره به جایگاه و اهمیت نیروگاه حرارتی تبریز در تامین برق منطقه و پتانسیل نیروهای فنی این نیروگاه و آماده بودن بستر لازم، خواستار توسعه و افزایش توان تولیدی نیروگاه تبریز تا ظرفیت حداقل 2000 مگاوات شد.

مدیرعامل شرکت نیرو آتیه صبا افزودند: با حصول مطالبات موجود از وزارت نیرو و اخذ وام از بانک ها، می توان طرح توسعه نیروگاه تبریز را با جدیت دنبال کرد که در این صورت علاوه بر تامین برق مطمئن شبکه به رشد منطقه و اشتغال زایی نیز کمک خواهد شد.

دکتر صفرزاده در ادامه صحبتهای خود ازهمکاری دانشگاه ها و موسسات دانش بنیان در رفع مشکلات سیستم و همچنین بهبود سیکل تولید درزمینه های کاهش مصارف آب و سوخت، افزایش راندمان، کاهش مصارف داخلی و در نهایت تحقق اقتصاد مقاومتی در نیروگاه حرارتی تبریز استقبال کرد.

در ادامه جلسه، مدیران عامل هریک از دستگاه های اجرایی استان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی کبیر(ره)، ایام سوگواری شهادت دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا(س) را تسلیت گفتند.

دکتر تقی زاده از حضور در نیروگاه حرارتی تبریز که یکی از دارایی های صندوق بازنشستگی کشور می باشد، ابراز خرسندی کرده و از میزبانی این نیروگاه در برگزاری جلسه شورای رفاه استانی تقدیر کردند.

وی همچنین آقای دکتر صفرزاده را یکی از نیروهای ارزشی و توانمند معرفی کرده و اظهار امیدواری کرد که با وسعت دید و دوراندیشی ایشان، افق های روشنی در آینده نیروگاه تبریز قابل مشاهده باشد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی عنوان کرد: این صندوق بعنوان زیرمجموعه ای از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، امروز حرفهایی برای گفتن دارد و برنامه ریزی هایی جهت رفاه حال یک میلیون و چهارصدو بیست هزار نفر بازنشسته تحت پوشش انجام داده است.

وی ادامه داد: صندوق بازنشستگی با تعداد زیادی از استارت آپ ها  وارد مذاکره شده و باعث شده است تا خیل عظیمی از نخبگان و کارآفرینان تمایل به همکاری با صندوق بازنشستگی را داشته باشند که این موجب ایجاد اشتغال و ارائه خدمات ویژه ای به بازنشستگان عزیز خواهد شد.

دکتر تقی زاده برگزاری جشنواره های فرهنگی و ورزشی را از جمله برنامه های دیگر این صندوق دانست که از نیازهای اولیه برای جلوگیری از بعضی از بیماریها برای بازنشستگان عزیز می باشد و احداث دهکده های سلامت در هر استان را نمونه بارزی از این برنامه عنوان کرد.

وی در توصیف دهکده های سلامت گفت: مجموعه اقامتی در کنار مرکز درمانی و ورزشی و با امکانات استاندارد و بهتر برای بازنشستگان خصوصاً افرادی که سرپرست خاصی ندارند، در هر استان به کمک و مساعدت مسئولین استانی احداث می شود و در اختیار بازنشستگان محترم قرار می گیرد و اولین دهکده سلامت طی چند روز گذشته در استان آذربایجانغربی با همکاری استانداری این استان مورد توافق قرار گرفت.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی، جوانگرایی، شایسته سالاری، برنامه ریزی برای رفاه و درمان جامعه بازنشستگی، همسان سازی حقوق بازنشستگان، بیمه های تکمیلی بازنشستگان و از حالت زیانده خارج کردن تعدادی از شرکت ها، موسسات و کارخانجات تولیدی زیرمجموعه صندوق بازنشستگی را از جمله برنامه های مدیریت این صندوق برشمردند.

دکتر تقی زاده به مشکلات نیروگاه تبریز که در جلسه مطرح شد، اشاره کرده و گفتند: با پرداخت بدهی از طرف وزارت نیرو و اخذ وام هایی از صندوق ملی، می توان هم در رفع مشکلات این نیروگاه و همچنین در اجرای طرح توسعه نیروگاه تبریز ، گام های بلندی برداشت. البته در این میان تلاش ها و پیگیری های برادر عزیز آقای دکتر صفرزاده قابل تحسین بوده و نیاز به ادامه پیگیریها می باشد.

ایشان اظهار امیدواری کردند، نیروگاه تبریز با پتانسیل ها و شرایط موجود، قابلیت توسعه داشته و انشاءالله توسعه لازم را خواهد کرد.

در پایان جلسه مدیرعامل صندوق بازنشستگی به همراه مسئولین دستگاه های اجرایی استان در محل یادمان شهدای نیروگاه تبریز حاضر شده و به مقام شامخ شهداء ادای احترام کردند.