اخبار

اقدامات پیشگیرانه کمیته بحران نیروگاه حرارتی تبریز در برابر خطرات احتمالی سیلاب

در پی پیش بینی های سازمان هواشناسی مبنی بر بارش های بی سابقه باران و احتمال وقوع سیل کمیته بحران نیروگاه حرارتی تبریز تشکیل جلسه داد.

بر اساس تصمیمات گرفته شده در این کمیته مقرر گردید ، هرگونه اقدام پیشگیرانه جهت حفاظت از تجهیزات و تاسیسات نیروگاه حرارتی تبریز در برابر  خطر احتمالی سیل سریعا به مرحله اجرا گذاشته شود. بر این اساس امور HSE ، خدمات و حراست نیروگاه حرارتی تبریز با نظارت مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی و مدیر نیروگاه تبریز شروع به اقدامات لازم از جمله باز کردن مسیل ها ، آماده کردن گونی های پر از ماسه برای جلوگیری از ورود آب به تاسیسات نیروگاهی ، مسدود کردن ورودی آب های سطحی به داخل نیروگاه ، باز بینی مسیرهای مختلف جریان آب های سطحی ، جمع آوری زباله ها ، چوب ها و خاشاک موجود در مسیر جریان آب های سطحی ، ایجاد موانع در مسیرهای احتمالی جریان آب در محوطه نیروگاه تبریز و منحرف کردن آن ، لایروبی بستر مسیر سیل ورودی به نیروگاه و ادامه تمیز کاری آن تا خروج آب از نیروگاه توسط دستگاههای سنگین مانند لودر و اقدام به بازگشایی حراستی مسیرهای آب که در قسمت های مختلف از نیروگاه خارج می شوند ، کرده اند.

همچنین تمامی مرخصی های مدیران نیروگاهها و همکاران اجرایی در چند روز آینده که احتمال وقوع خطر سیل وجود دارد لغو شده و همکاران در حال آماده باش می باشند.