اخبار

بازدید فرماندار تبریز از روند تولید برق در نیروگاه حرارتی تبریز

فرماندار تبریز به همراه بخشدار خسروشهر و تعدادی از مدیران ،  از نیروگاه حرارتی تبریز بازدید نمودند .

در این دیدار که در سالن کنفرانس نیروگاه حرارتی تبریز برگزار گردید ابتدا مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی ضمن  عرض خیر مقدم  گزارشی از نحوه تولید برق و مشقات و زحمات پایدار نگه داشتن برق ارایه نمودند.

مهندس ناصر معینی گفتند : برق بعنوان یک زیر ساخت مهم برای پیشرفت جوامع محسوب می شود و افتخار شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی را می توان سر پا نگه داشتن نیروگاههای تحت پوشش با حداکثر توان و تولید دانستند.

ایشان افزودند : با توجه به افزایش واحدهای صنعتی و تولیدی که یکی از شاخصه های پیشرفت استان می باشد، نیاز شدیدی به برق احساس می گردد که تامین آن فقط در صورت احداث نیروگاه های جدید میسر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی ابراز امیدواری کردند تا با ایجاد تعامل و هماهنگی بین مسئولین بتوان نیروگاه جدیدی جهت رفع نیازهای منطقه احداث کرد.

در این جلسه  مدیر نیروگاه حرارتی تبریز نیز ضمن تشکر از آقای فرماندار جهت بازدید از روند تولید برق و آشنا شدن با سختی های کار در نیروگاه گفتند : تنها مشکل مصرف برق در شبکه ، پیک تابستان می باشد که با مدیریت صحیح مصرف  میتوان از آن عبور کرد.

مهندس نیاپاک ادامه دادند : اگر بتوانیم فقط 10 درصد در مصرف برق صرفه جویی کنیم به مانند این است که 5000 مگاوات نیروگاه احداث کرده ایم که لازمه آن را آموزش و حمایت تمام مردم و مسئولین دانستند.

فرمانــدار تبریز پس از استماع گزارش مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی و مدیر نیروگاه حرارتی تبریز و همچنین پس از تماشای کلیپی از زحمات پرسنل نیروگاه تبریز از تلاشهای مدیران و پرسنل زحمت کش نیروگاه حرارتی تبریز سپاسگزاری کردند.

مهندس مهدوی گفتند : بعد از 27 سال خدمت در حوزه های اداری برای اولین بار است که تصاویر کار مهندسان نیروگاهی در دمای 75 درجه ، برای پایدار نگه داشتن برق مورد نیاز جامعه می بینم و متاثر می شوم .

وی افزود : آن مهندسی که در دمای بالا و طاقت فرسا در حال جوشکاری است جهاد فی سبیل الله  انجام می دهد و باید این تلاشها جهت فرهنگ سازی از رسانه های جمعی منعکس شود.

ایشان اضافه کردند  : پایدار نگه داشتن نیروگاه در شرایط سخت تحریم ، نشانه مدیریت سازنده و جهادی است.

وی گفت : میزان تولید برق در کلانشهر تبریز برای تامین نیاز  واحدهای صنعتی و تولیدی  برای ما اهمیت دارد و باید برای برطرف کردن نیازهای  آتی شهر تبریز به این انرژی،  برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

فرماندار تبریز همچنین اشاره کردند : در بازدیدی که از نیروگاه حرارتی تبریز داشتیم مشخص گردید در همین مکان،  زمین وسیع  و مازاد در حدود 150 هکتار  و خط انتقال خوب و جانمایی مناسب وجود دارد که باید در جهت احداث نیروگاه جدید تلاش کنیم.

ایشان پیشنهاد نمودند :  با تهیه کلیپ و سی دی از روند تولید برق و نمایش آن در شورای اداری و پخش از طریق رسانه ملی جامعه را از اهمیت صرفه جویی در مصرف برق آگاه سازید.

آقای مهندس مهدوی در پایان از تمامی پرسنل و زحمت کشان عرصه صنعت تولید برق تشکر و قدردانی نمودند.