اخبار

قطع وابستگی روغن نیروگاهی به خارج از کشور در نیروگاه تبریز و استفاده از روغن های ایرانی در تجهیزات (G.R.FAN—F.D.FAN) به جای روغن های خارجی

در راستای حمایت از تولید داخل روغن های ایرانی جایگزین روغن های خارجی گردید.

برای روغن کاری یاتاقانهای F.D.FAN ها  و G.R.FAN های نیروگاه حرارتی تبریز  سالانه 20 بشکه روغن مورد نیاز است که همگی از شرکت های خارجی مانند shell با هزینه بسیار بالا تهیه می گردید.

مدیر تعمیرات مکانیک بویلر نیروگاه حرارتی تبریز در این باره گفت : جهت قطع وابستگی و حمایت از تولیدات داخلی ، استفاده از روغن های ایرانی مشابه با روغن های خارجی در دستور کار قرار گرفت و با شرکت های داخلی از قبیل شرکت بهران و ایرانول رایزنی های فراوان و مکرری صورت پذیرفت.

مهندس زبیدی اضافه کرد:  برای استفاده از روغن های داخلی در کنار حفاظت از تجهیزات نیروگاهی ، روغن ها در تست های شش ماهه و در شرایط خاص مورد استفاده قرار گرفت و  پس از تست های مکرر و آنالیز نتایج به دست آمده و رفع اشکالات جزیی در نهایت توانستیم روغن ایرانول ساخت داخل را جایگزین روغن های خارجی نماییم.

وی خاطر نشان کرد : با موفقیت بدست آمده ، در تهیه و تامین روغن های مورد نیاز مشکل خاصی نداشته و از خروج ارز نیز به میزان قابل توجهی صرفه جویی خواهد شد.

وی در پایان با توجه به اعمال تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران اطمینان خاطر داد که در راه رسیدن به اهداف عالی کشور نهایت تلاش و کوشش خود را به کار خواهند گرفت تا در کنار تجارب و تخصص های خود نسبت به بومی سازی و رهایی از هرگونه وابستگی اقدام نمایند.