اخبار

ثبت رکوردی دیگر در روند تعمیرات نیروگاه حرارتی تبریز

همکاران توانمند نیروگاه حرارتی تبریز تعمیرات اضطراری واحد یک را در حداقل زمان ممکن به پایان رساندند.

در مورخه 05/04/98  واحد یک بخار نیروگاه حرارتی تبریز  به دلیل ترکیدن المان سوپرهیت و تلفات بیش از حد آب ، از مدار خارج شد.

با توجه به اهمیت تولید و تامین برق در شرایط موجود، همکاران تعمیرات در کمترین زمان ممکن اقدام به تعمیر و رفع مشکل نمودند.

مدیر امور تعمیرات مکانیک بویلر نیروگاه تبریز در این باره گفت : به دلیل آسیب رسیدن به المان سوپرهیت و خروج واحد یک، در شرایط حساس پیک مصرف برق، گروه تعمیرات و بهره برداری نیروگاه تبریز با سرعت وارد عمل شدند.

مهندس زبیدی افزود : با توجه به اهمیت زمان و با هدف شناسایی، تعمیر مناسب  و راه اندازی در کمترین زمان ممکن، مدیریت صحیح صورت گرفت و با دقت فراوان اقدام به شناسایی مشکل و رفع نشتی نمودیم.

وی توضیح داد:  واحد یک در ساعت 00:30 بامداد از مدار خارج شده و گروه تعمیرات مکانیک بویلر و کارگاه به منظور از دست ندادن زمان، جهت نشت یابی در دمای  74  درجه سانتی گراد با رعایت نکات ایمـنی وارد بویلر شده و اقدام به نشت یابی کردند.

مدیر امور تعمیرات مکانیک بویلر  اضافه کرد: عامل نشتی، یکی از المانهای سوپرهیتر دما بالای واحد یک نیروگاه تبریز بود

که جهت اصلاح این المان، دو اکیپ جوشکاری و دو اکیپ جداگانه همراه با آمادگی کامل و با رعایت استانداردهای جوشکاری ، المان سوپرهیتر را در اندک زمان ممکن جوشکاری کردند.

رفع نشتی بویلر واحد یک نیروگاه حرارتی تبریز پس از تلاشهای فراوان و انجام تعمیرات در شرایط سخت به پایان رسیده و راس ساعت 10:30 صبح مورخ 05/04/1398، جهت راه اندازی به  امور بهره برداری نیروگاه تبریز تحویل داده شد.

این واحد با تلاشهای همکاران بهره برداری،  راس ساعت 17:05 همان روز با شبکه پارالل گردید.

بدین ترتیب پرسنل زحمت کش نیروگاه تبریز با تحمل مشقت و کار در شرایط سخت، واحد را در کوتاه ترین زمان ممکن مورد تعمیر قرار داده و با شبکه پارالل کردند و برگ زرین دیگری به افتخارات نیروگاه حرارتی تبریز اضافه نمودند.

مدیر امور تعمیرات مکانیک بویلر اطمینان خاطر داد : با تلاش بی وقفه همکاران در شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی، خصوصاً نیروگاه حرارتی تبریز، مردم عزیز و محترم استان آذربایجانشرقی از لحاظ تولید برق مشکلی نخواهند داشت.

با توجه به گرمای شدید هوا و شروع پیک مصرف برق در تابستان سال جاری، نیروگاه های تحت پوشش شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی با برنامه ریزی های اولیه، آمادگی تولید برق با حداکثر توان را دارند.

در کنار کارکرد نیروگاه ها با حداکثر توان، بعضی از اتفاقات و مشکلات فنی در واحدها دور از انتظار نیست.

در این میان برنامه ریزی برای رفع مشکل پیش آمده از اهمیت خاصی برخوردار است.

نیروگاه حرارتی تبریز با توجه به میزان تولید و تامین برق منطقه از اهمیت خاصی برخوردار است و در شرایط کنونی مصرف برق، کاهش تولید حتی یک مگاوات برق نیز در شبکه تاثیر گذار خواهد بود.

همکاران تعمیراتی، دفتر فنی، بهره برداری و واحد های خدماتی و پشتیبانی با تمام توان در حال بهره برداری و تعمیر و نگهداری از واحد های نیروگاهی می باشند.