اخبار

حضور استاندار آذربایجانشرقی در نیروگاه حرارتی تبریز

استاندار آذربایجانشرقی به همراه  فرماندار تبریز و مدیرعامل شرکت برق منطقه ای از نیروگاه حرارتی تبریز بازدید نمود.

آقای دکتر پورمحمدی روز یکشنبه مورخه 09/04/98 در پی آغاز روزهای پیک تابستان و بالا رفتن میزان مصرف برق و نیاز شدید جامعه و صنایع به برق  در محل نیروگاه حرارتی تبریز  حاضر شده و از نزدیک در جریان روند تولید برق قرار گرفتند .

 در ابتدای این جلسه که در سالن کنفرانس نیروگاه حرارتی تبریز برگزار گردید مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین گفت: همکاران نیروگاه تبریز با تلاش و مجاهدت فراوان واحدهای موجود در نیروگاه حرارتی تبریز را سر پا نگه داشته و با راندمان بالا مشغول تولید برق هستند.

آقای مهندس معینی: برنامه ریزی و انجام حجم کار صورت گرفته برای آمادگی حداکثری در تابستان امسال را بسیار عالی عنوان کرد.

وی ادامه داد : تولید برق باید گسترده و مطمئن باشد و استان  نیاز به افزایش تولید برق و توسعه نیروگاهی دارد.

ایشان افزودند : طرح توسعه نیروگاه تبریز به لحاظ تمامی آیتم های مورد نیاز برای احداث یک نیروگاه جدید اعم از آب ، برق ، راه ، خط ریلی ،پست 400 و همچنین اعلام آمادگی مالک نیروگاه به عنوان سرمایه گذار مهیا و توجیه پذیر بوده و برای این امر میطلبد که همه مسئولین مساعدت لازم را داشته باشند.

ایشان همچنین خبر دادند : بعضی از قطعات مورد نیاز نیروگاهی که تکنولوژی آن در دست خارجی ها بوده و به دلیل تحریم ها ورود آنان ممنوع شده است را توانستیم با کمک متخصصین داخلی و دانشگاهی در داخل بسازیم .

در ادامه مدیر عامل شرکت نیرو آتیه صبا  ضمن خوش آمد گویی و تشکر از مدیریت صحیح توزیع مصرف توسط برق منطقه ای ،  تاریخچه ای از نحوه واگذاری نیروگاه حرارتی تبریز  به بخش خصوصی را شرح دادند.

آقای دکتر صفرزاده در ادامه از انتقال دفتر شرکت نیرو آتیه صبا به تبریز خبر دادند.

ایشان گفتند :  اگر دولت بتواند بدهی که به شرکت نیرو آتیه صبا که در حدود 320 میلیارد تومان می باشد را پرداخت کند و یا استفاده از  ارز نیمایی را تسهیل نماید میتوانیم با آورده شرکت  دو واحد 500 مگاواتی با تکنولوژی روسی راه اندازی کنیم که نیازی به مبلغ 650 میلیون یورو دارد.

ایشان از عدم سرمایه گذاری مناسب در شمالغرب کشور در سالهای اخیر انتقاد کرده و گفتند : برای نیروگاه های جدید با دانش فنی جدید  به عنوان یک زیرساختار برای توسعه باید متناسب با تقاضای سرمایه گذاری و مهیا بودن زیرساخت ها  سرمایه گذاری کرد.

وی بیان کرد : امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد کلنگ زنی یک واحد از دو واحد 500 مگاواتی طرح توسعه نیروگاه تبریز باشیم.

استاندار آذربایجانشرقی در ابتدای سخنان خود از وجود چنین پرسنل با غیرتی ابراز خرسندی کردند.

 دکتر پورمحمدی گفتند :  باید با تغییر تکنولوژی و به میدان آمدن دانش های جدید به فکر ساز و کارهای جدید باشیم.

ایشان ابراز نمودند: در تامین ارز نیمایی برای توسعه نیروگاه حرارتی تبریز حتما کمک خواهم نمود و با هر کسی لازم باشد صحبت و رایزنی میکنیم .

 استاندار آذربایجانشرقی ادامه داد: امروز ما برای تشکر از پرسنل بزرگ نیروگاه تبریز آمده ایم.

ایشان از تمامی مردم آذربایجان درخواست کردند در مصرف برق صرفه جویی کنند.

وی از سایر همکاران برق مانند دیسپاچینگ و برق منطقه ای که در تامین برق مردم تلاش کردند تشکر کرد.

 استاندار همچنین در مرکز دیسپاچینگ حضور یافته و در جریان کارهای انجام گرفته برای رفع خاموشی در زمان پیک تابستان قرار گرفتند.

در پایان آقای دکتر پورمحمدی در اتاق فرمان نیروگاه حرارتی تبریز حاضر شده و از نزدیک دست مهندسان زحمت کش را فشرده و به آنان خدا قوت گفتند.