اخبار

در نیروگاه حرارتی تبریز انجام شد

تعمیر و سرویس هیدرولیک کوپلینگ و کلاچ یانگستروم نیروگاه بندرعباس

هیدرولیک کوپلینگ و کلاچ یانگستروم نیروگاه بندرعباس با نهایت دقت و کیفیت توسط متخصصین تعمیرات مکانیک بویلر نیروگاه حرارتی تبریز بازسازی گردید.

در راستای همکاری و تعامل با نیروگاههای کشور، پیرو درخواست شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان مبنی بر تعمیر هیدرولیک کوپلینگ و کلاچ یانگستروم نیروگاه بندرعباس ، پرسنل تعمیرات مکانیک بویلر نیروگاه تبریز با حمایت مدیرعامل و تکیه بر دانش فنی اقدام به تعمیر و بازسازی این قطعه حساس نیروگاهی نموده و پس از تحقق این امر برای استفاده به نیروگاه بندرعباس ارسال گردید.

مدیر نیروگاه حرارتی تبریز در این خصوص گفت: سالهاست که تعمیرات نیمه اساسی و اساسی نیروگاه حرارتی تبریز، توسط پرسنل تعمیرات این نیروگاه صورت می پذیرد و این امر در کنار دشواری های آن، تجارب و تخصص بالایی را در بین پرسنل این نیروگاه رقم زده است.

مهندس نیاپاک افزود: تعامل و همکاری در بین نیروگاه ها از اصول کاری صنعت تولید برق در کشور می باشد و بر همین اساس پیرو درخواست مدیریت نیروگاه بندرعباس، هیدرولیک کوپلینگ و کلاچ یانگستروم این نیروگاه جهت بررسی و تعمیر به نیروگاه حرارتی تبریز منتقل شد.

وی ادامه داد: همکاران تعمیرات نیروگاه حرارتی تبریزپس از بررسی و مبادله نظرات، نسبت به کشف مشکلات موجود در این قطعه حساس پرداخته و سناریوی بازسازی آن را طراحی کردند.

وحید نیاپاک گفت: پرسنل تعمیرات مکانیک بویلر نیروگاه حرارتی تبریز، خصوصاٌ مدیر مربوطه، آقای مهندس زبیدی با اتکاء برسالها تجربه و تخصص خود و تلاش زیاد توانستند این قطعه مهم نیروگاهی را با نهایت دقت و کیفیت عالی تعمیر و بازسازی نمایند.

مدیر نیروگاه تبریز اضافه کرد: تحریمهای ظالمانه اخیر باعث شده است که بسیاری از قطعات نیروگاهی در داخل سیستم بازسازی و تعمیر شوند و این یعنی تبدیل تهدید به فرصت

وی گفت: چنین فرصت هایی باعث گشایش فرصت های زیادی می شوند و همین تعمیر هیدرولیک کوپلینگ و کلاچ یانگستروم نیروگاه بندرعباس از برکات این فرصتها می باشد.

لازم به ذکر است یانگستروم کار اصلی تبادل حرارتی بین گازهای خروجی بویلر و هوای ورودی را انجام میدهد و نقش بارزی در بالا بردن راندمان نیروگاهها  بعهده دارد.