اخبار

دیدار مدیرعامل با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی درراستای تشریح پویش هرهفته الف-ب ایران، به همراه مدیران صنعت آب و برق استان اذربایجانشرقی با ولی فقیه و امام جمعه استان دیدار و گفتگو کردند.

دراین دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز حجت الاسلام آل هاشم،  عملکرد وزارت نیرو درسال گذشته و سه ماهه اول سال 99 را چشمگیر و قابل تقدیر ارزیابی کرد و با توجه به نامگذاری سال 99 به نام سال جهش تولید ،عملکرد وزارت نیرو را مصداق بارز این نامگذاری برشمرد و از مدیران وزارت نیرو تقدیر بعمل آورد.

امام جمعه تبریز با اشاره به توسعه ظرفیت انرژیهای تجدیدپذیر و صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین تامین برق بدون تکیه بر سوخت های فسیلی و توسعه نیروگاهها در کشور را ازعمده فعالیتهای وزارت نیرو خواند

وی دربخشی از بیانات خود ضرورت مدیریت مصرف آب و برق و تغییر برنامه های سبک مصرف در شرایط ویژه کرونایی را مورد تاکید قراردادند.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی که قبل از نشست، گزارش فعالیتهای این شرکت را ارائه نموده بود با اشاره به سخنان نماینده ولی فقیه و بیانات مهم و سازنده ایشان در زمینه جهش تولید و تولید حداکثری برق توسط نیروگاه تبریز و نیروگاههای تحت پوشش شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی گفت : این شرکت با تکیه بر پرسنل زحمت کش و متخصص ومدیران لایق و فنی خود شب و روز تلاش می کند برق پایدار و مورد نیاز منطقه را تامین کرده و تولید حداکثری را داشته باشند.

این شرکت در این شرایط خاص کرونا و با در پیش داشتن پیک تابستان و گرمای آن علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، در کنار تحریم های ظالمانه دشمن تلاش می کند با تکیه بر پرسنل متخصص خود در تولید برق پایدار و همچنین تعمیر و نگهداری واحدهای نیروگاهی، بدون وابستگی به شرکت های خارجی تلاش مضائف داشته باشد.

این شرکت همچنین با تجارب ارزنده خود توانسته است با مهندسی معکوس و بررسی های لازم و با کمک شرکت های دانش بنیان، بسیاری از قطعات مهم ساخته و گاهاٌ توانسته است کارایی آنها را ارتقاء داده و در این زمینه به خودکفایی ساخت بعضی از قطعات نیروگاهی رسیده ایم.

مهندس ناصر معینی در ادامه گفت: توانایی پرسنل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی خصوصاً نیروگاه حرارتی تبریز به اندازه ای می باشد که تعمیر بسیاری از قطعات مهم نیروگاهی از نیروگاه های سراسر کشور به پرسنل نیروگاه حرارتی تبریز واگذار می شود.

وی در پایان آمار تولید نیروگاه های تحت پوشش شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی در سه ماهه اول و برنامه ریزی برای تامین برق در تابستان سال جاری را توضیح دادند.