اخبار

تحقق 104٪ از تعهدات تولید برق شرکت مدیریت تولید برق اذربایجان شرقی در شش ماهه اول سال جاری

104 ٪ از تعهدات تولیدی شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی در اول سال جاری تحقق یافت.

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی درمصاحبه خبری با روابط عمومیُ از تولید بیش از چهار میلیون مگاوات در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.

مهندس معینی گفت : برای عبور از‍‍ ‍‍‍‍پیک تابستان سال 99 ، برنامه ریزی های متعددی در سال گذشته انجام داده بودیم و بر این اساس و برپایه ی تخصص و دانش و تلاش های شبانه روزی پرسنل شرکت به میزان   4255336 مگاوات در نیمه نخست امسال تولید ناخالص داشتیم که پس از کسر مصارف داخلی به میزان 3961174  مگاوات انرژی الکتریکی خالص به شبکه سراسری تحویل داده شده است.

مدیرعامل و رییس هیئت مدیره شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی در ادامه افزود : آتش سوزی کلید خانه واحد یک نیروگاه حرارتی تبریز یکی از حوادث غیر مترقبه سال جاری بود که با همت پرسنل نیروگاه حرارتی تبریز، تبدیل به یک فرصت شد .

مهندس معینی ادامه داد : در کنار تحریم های ظالمانه دشمنان و تبلیغات گسترده شبکه های معاند و مخالف جمهوری اسلامی ایران مبنی برعدم توانایی در راه اندازی واحد یک نیروگاه حرارتی تبریز، در کمترین زمان ممکن  یعنی کمتر از 15 روز  ‍‍‍‍‍‍پس از حادثه واحد به مدار تولید بازکشت .

وی افزود البته برنامه مدونی برای تعویض کلیدهای ، سویچ خانه نیروگاه حرارتی داریم.

ایشان ضمن اشاره به تلاش های گسترده پرسنل در ایام گسترش بیماری کرونا گفتند : پرسنل ایثارگر صنعت تولید برق خصوصا پرسنل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی در روزهای پر التهاب بیماری کرونا از هیچ کوششی در راستای تولید برق مصارف خانگی و تولیدی و برق مورد نیاز مجموعه خدمات درمانی ، دریغ نکرده اند و براین اساس میزان تعمیرات واحدها را به 3/1 زمان خود تقلیل داده اند.

ناصر معینی از آمادگی شرکت برای انجام تعمیرات اورهال واحد دو نیروگاه حرارتی تبریز در شش ماهه دوم خبر داد و افزود: این تعمیرات و سایر تعمیرات برنامه ریزی شده جهت آمادگی تولید حداکثری در تابستان 1400 می باشد.

وی در کنار تداوم تولید از ساخت تعدادی از قطعات  و تجهیزات نیروگاهی مانند تجهیزات BCPها و غیره با استفاده از مهندسی معکوس خبرداده و گفت : این مهم با اتکا به تخصص و دانش پرسنل و با کمک شرکت های دانش بنیان صورت گرفته است .