اخبار

آغاز تعمیرات اساسی در نیروگاه گازی صوفیان

واحد یک نیروگاه گازی صوفیان جهت انجام تعمیرات اساسی از مدار خارج شد.
مدیر نیروگاه گازی صوفیان در این باره گفت : نیروگاه گازی صوفیان با چهار واحد گازی نقش مهمی در تامین برق منطقه داشته و یکی از نیروگاههای خود راه انداز در زمان خاموشی سراسری شبکه می باشد.
مهندس توکلی اسکویی افزود : جهت آماده سازی واحدهای نیروگاه گازی صوفیان برای تولید حداکثری در پیک تابستان 1400 ، برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است که خروج نود روزه واحد یک نیروگاه گازی صوفیان از جمله آن برنامه ریزی ها می باشد.
وی ادامه داد: اورهال اساسی ژنراتور و دمونتاژ پره های متحرک و دیسک ها و بولت ها و انجام تست های لازم و در صورت لزوم تعویض آنها در توربوکمپرسور جهت افزایش راندمان واحد ازجمله این برنامه است.
مهندس توکلی اسکویی اضافه کرد: برنامه ریزیهای دیگر در این اورهال عبارتند از: احیاء سیستم اعلان حریق برای افزایش سطح ضریب ایمنی ، تعویض پایپینگ سیستم خنک کاری روغن برای بهبود راندمان خنک کاری ، حذف محدودیت تولید ناشی از ازدیاد دمای روغن و تعویض و جایگزینی بریکر نوع خلاء بجای بریکرهای روغنی KV 10.5 خروجی ژنراتور.
نیروگاه گازی صوفیان در کیلومتر 40جاده تبریز به صوفیان قرار دارد و از چهار واحد گازی هر کدام به ظرفیت 25 مگاوات تشکیل شده است و بهره برداری و تعمیرات آن توسط پرسنل این نیروگاه انجام می گیرد.