اخبار

بهینه سازی فضای عمومی نیروگاه گازی صوفیان

بهینه سازی عمرانی نیروگاه گازی صوفیان به پایان رسید.

بازسازی عمرانی بخش های مختلف نیروگاه گازی صوفیان انجام پذیرفت.

نیروگاه گازی صوفیان از ابتدای سال جاری تحولات گسترده ای را از لحاظ فضا سازی عمومی و انجام پروژه های عمرانی در داخل نیروگاه به خود دیده است.

مدیر نیروگاه گازی صوفیان که در 18ماه اخیردر این پست منصوب گردیده است در این باره گفت:

موارد متعددی از بهینه سازی بناهای عمرانی و فضای عمومی داخل نیروگاه در برنامه کار گذاشته شده است که با همت همکاران و تامین منابع از طرف مالک نیروگاه به انجام رسیده و برخی نیز درحال انجام است .

مهندس ایلقار توکلی اسکویی گفت : در طول سالجاری تعدادی از پروژه های عمرانی داخل نیروگاه به پایان رسیده است که از آن جمله می توان به تسطیح اراضی بایر داخل نیروگاه و سامان دهی نخاله و زباله های موجود در داخل نیروگاه اشاره کرد. لازم به توضیح است که نخاله و زباله های موجود در پشت واحدها (سمت جنوبی نیروگاه ) دپو گردیده بود و پوشیده از علفهای هرز و خاروخاشاک بوده و تهدید از لحاظ ایمنی به شمار می آمد.

مدیر نیروگاه صوفیان اضافه کرد: احیاء و بهسازی پناهگاه زیرزمینی نیروگاه گازی صوفیان یکی دیگر از برنامه های عمرانی بود که از لحاظ پدافند غیرعامل  حایز اهمیت بود. در این مورد دیوارها مرمت گردیده و سقف آن بازسازی شد و درب های آن نیز مجددا نصب گردیده و اکنون آماده استفاده است.

مهندس توکلی از ایجاد انبار روباز خبرداده و گفت : انبار روباز ضایعات که دیواره های آن در زمان جنگ تحمیلی بصورت نیمه کاره رها شده بود توسط بلوک های سیمانی موجود در محوطه بازسازی شد و تمامی ضایعات فلزی و غیرفلزی موجود در محوطه نیروگاه به انبار روباز احداث شده منتقل گردید.

وی ادامه داد : جدول کشی و زیباسازی درب ورودی نیروگاه و ایجاد کانال مسیر آب مقابل نیروگاه نیز از دیگر کارهای انجام شده می باشد که علاوه بر زیباسازی فضای مجموعه نیروگاه از توقف آب و تجمع فاضلاب در ورودی نیروگاه جلوگیری کرده شد. ایشان از مهمترین کارهای انجام شده به ایجاد راه دسترسی دیواره غربی نیروگاه صوفیان اشاره کرد و آن را از لحاظ حفاظت و امنیت نیروگاه مهم دانستند .

مرمت و نوسازی پارکینگ خودروهای شخصی نیروگاه شامل زیرسازی، شماره گذاری و آسفالت اساسی کف پارکینگ از دیگر کارهای انجام شده می باشد.

مهندس توکلی از دیگر کارهای صورت گرفته، به رنگ آمیزی صنعتی مخازن سوخت نیروگاه صوفیان اشاره کرده و گفت : مخازن بیست میلیون لیتری سوخت نیروگاه گازی صوفیان، برابر استانداردهای مصوب شرکت نفت، سندبلاست و رنگ آمیزی صنعتی گردید.

ایشان به سایر فعالیتهای عمرانی صورت گرفته از جمله، بهینه سازی کانتین، نصب دیوار پوش سقف کاذب و نور پردازی ساختمان بهره برداری، ساختمان اداری و مدیریت اشاره کرد.

شایان ذکر است، نیروگاه گازی صوفیان در کیلومتر 5 حاده صوفیان به تبریز واقع شده که با ظرفیت تولید 100 مگاوات نقش مهمی را درتامین برق منطقه و کنترل فرکانس دارد.