اخبار

انتصاب سرپرست جدید صندوق بازنشستگی کشوری

آیین معارفه سرپرست جدید صندوق بازنشستگی کشوری با حضور مشاور ویژه وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، اعضاء هیئت مدیره و معاونین و مدیران صندوق بازنشستگی کشوری برگزار و طی آن نعمت اله ترکی رسما" به عنوان سرپرست جدید این صندوق معرفی شد .

از سوابق نعمت اله ترکی می توان به معاونت اقتصادی استانداری تهران ، ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و همچنین معاونت وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل صندوق بازنشستگی کشوری نعمت اله ترکی در این نشست که عصر روز شنبه 5 آذر ماه 1401 برگزار شد ، با بیان اینکه در آستانه صدمین سالگرد تاسیس صندوق بازنشستگی کشوری قرار داریم گفت : عاقبت زندگی تمام کسانی که در سیستم اداری کار میکنند در این صندوق است و این صندوق از بدو تاسیس تا کنون با هدف تامین مستمری و معیشت بازنشستگان تاسیس شده است .

وی با اشاره به آثار منفی ناترازی صندوق بازنشستگی کشوری و افزایش خروجی آن نسبت به ورودی های صندوق گفت : فلسفه وجودی تاسیس صندوق بازنشستگی تامین مستمری ، معیشت و درمان و زندگی سالم برای بازنشستگان بوده ، اما امروز به شرایطی رسیده که بخش عمده منابع آن از سوی دولت پرداخت می شود و سهم بخش اقتصادی و شرکت های آن بسیار اندک است .

ترکی تاکید کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در کنار رسیدگی به معیشت بازنشستگان عزیزمان ، آینده مناسبی نیز برای بازنشستگان آتی فراهم شود ، این مهم ، در سایه برنامه ریزی درست امکان پذیر است .

ترکی خدمت به بازنشستگان را توفیقی مهم برای مدیران و کارکنان صندوق بازنشستگی دانست و افزود : باید برنامه هایی اجرا شود که هم بازنشستگان و هم خانواده این عزیزان مورد توجه قرار گیرند .

وی با بیان اینکه قدرت مالی و اقتصادی صندوق های بازنشستگی در جهان بسیار عظیم و بزرگ است گفت : یکی از اهداف انجام امور اقتصادی در صندوق های بازنشستگی کشورمان همین امکان اثرگذاری و ظرفیت بالای صندوق ها در حوزه اقتصادی و گردش مالی است که میتوانند ایجاد کنند .

ترکی تصریح کرد : جمع بندی فعالیت های اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری و پنج هلدینگ و شرکت های تابعه آن ، بازنگری جدی در امور اقتصادی صندوق را بیش از پیش نمایان میکند .

وی با ابراز تاسف از اینکه وابستگی صندوق بازنشستگی کشوری طی سال های اخیر به دولت افزایش پیدا کرده است ، گفت : ما باید با تدوین یک برنامه جامع ، دقیق و پنج ساله این وابستگی را بطور مشخص کاهش دهیم و برای آن برنامه و طرح ارائه کنیم .

سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری با قدردانی از تلاش ها و اقدامات مدیر عامل پیشین این صندوق در یکساله گذشته ، تاکید کرد : تلاش میکنیم با همکاری مجموعه مدیران و کارشناسان و هلیدینگ های صندوق ، مجموعه وزارت کار و بازنشستگان ،  شرایط را به نقطه مطلوب بازنشستگان عزیز برسانیم تا  این عزیزان بتوانند با سرافرازی در کشور زندگی کنند .