اخبار

گزارش رادیویی

حضور مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی در یک برنامه رادیویی استان آذربایجانشرقی

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی طی دعوت رسمی معاونت صدای رسانه ملی در استان آذربایجانشرقی در یک برنامه نیمروزی رادیویی شرکت کرده و به تشریح وظایف مجوعه تولید برق پرداخت.

سید محسن موسوی در این برنامه رادیویی که با حضور ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست آذربایجانشرقی از ساعت ۱۳ روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ روی آنتن رفته بود، آماری از تولید نیروگاه های تحت پوشش شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی ارائه کرد.

وی گفت: نیروگاه حرارتی تبریز این توان را دارد که در عرض ۲۰ دقیقه سوخت خود را از مازوت به سوخت گاز تغییر دهد و اگر سهمیه گاز مناسب تخصیص یابد، در اسرع وقت نسبت به تغییر سوخت انجام خواهد داد.

مهندس موسوی در ادامه سخنان خود به لزوم توسعه تولید برق در استان اشاره کرد و گفت: مصرف برق در استان این را می طلبد که تولید برق در استان توسعه یابد.

وی افزود: هم اکنون حدود ۵۰۰ مگاوات واردات برق از استان‌های مجاور داریم و باید مسئولین استانی توجه خاصی به تاسیس نیروگاه های نسل جدید با راندمان بالا و دوستدار محیط زیست داشته باشند.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی،  محل نیروگاه حرارتی تبریز را بهترین جانمایی برای تاسیس نیروگاه های نسل جدید دارد.

وی اضافه کرد: نیروگاه حرارتی تبریز از تاریخ ۲۳ آبان ماه سال جاری با قطع شدن سهمیه سوخت گاز طبیعی، برای تامین برق مورد نیاز منطقه از سوخت مازوت استفاده می کند.