اخبار

برنامه تلویزیونی

حضورمدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی در رسانه ملی

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی در برنامه تلویزیونی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی حاضرشده و به سوالات کارشناسان درخصوص آلودگی محیط زیست توضیح داد.

موسوی با حضور در برنامه مطالبه که هرهفته روز شنبه درساعت 20لغایت 21ازصدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی پخش می شود به سوالات مجری برنامه و فعالان اجتماعی استان پاسخ داد.

در این برنامه که باحضور مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی و تماس تلفنی ریاست سازمان محیط زیست استان و فعالان اجتماعی استان پخش میشد، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی با تشریح چرخه تولید برق و مشکلات فراوری آن به سوالات مجری پاسخ داد.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی در خصوص مصرف سوخت مازوت گفت : نیروگاههای تحت پوشش این شرکت به هیچ عنوان تمایل به استفاده از سوخت مازوت را ندارد چراکه مصرف سوخت مازوت در درجه اول به تجهیزات نیروگاهی و پرسنل آن آسیب وارد می کند و این درحالی است که نیروگاهها هیچ نقشی در تعیین سوخت مصرفی نداشته و ملزم به تولید برق با نوع سوخت تامین شده می باشند.

وی در خصوص  فیلتراسیون مسیر دودکش نیروگاه نیز گفت: بنده از طرف مالک نیروگاه اعلام می کنم دو شرکت دانش بنیان که توانایی طراحی و اجرای فیلتراسیون مسیر دود نیروگاه را دارد می تواندطرح خود را ارائه کرده و نسبت به بهسازی آن اقدام کرد.

موسوی با بیان اینکه مجموعه تولید برق وظیفه خطیر تولید و تامین برق منطقه را دارد، از جمیع جهات تحت فشار بوده و پاسخگوی محاکم قضایی نیز می باشد

ایشان از مسئولین استانی و نمایندگان شهر درخواست کرد که با تلاش های خود نسبت به توسعه صنعت تولید برق با آلودگی کمنر و راندمان بالا رفع مشکل زیست محیطی استان کمک کنند.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی محوطه نیروگاه تبریز را محل مناسبی برای توسعه صنعت تولید برق دانستند.